I NIEDZIELA ADWENTU – 30.11.2014 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Adwent jest to czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Kościół Powszechny rozpoczyna „Rok Życia Konsekrowanego”, ogłoszony przez papieża Franciszka, a w Kościele Polskim rozpoczynamy  dzisiaj nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.
  2. W tym tygodniu Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00, tylko w najbliższy wtorek Msza Święta będzie o godz. 9.00.
  3. RORATY ku czci Matki Bożej, w naszym kościele  będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 17.00. Dzieci przychodzą z lampionami.
  4. W sobotę 6 grudnia do dzieci przychodzi święty Mikołaj, po Mszy Świętej o godz. 17.00.
  5. W I piątek o godz. 15.00 zapraszamy na Święte Wzgórze na Koronkę do Bożego Miłosierdzia i Drogę Krzyżową.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć już dziś  świece wigilijne „Caritas”- małe po 6 zł, duże po 12 zł.
  7. Opłatki wigilijne nie będą roznoszone do domów.
    Dzisiaj i we  wszystkie niedziele adwentu po każdej Mszy Świętej poświęcimy opłatki i będzie można je otrzymać w kościele.
  8. W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca. Spowiedź  św. od godz. 16.30.
    Spowiedź  święta przedświąteczna będzie w naszym kościele w niedzielę 21 grudnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Odwiedziny chorych ze spowiedzią i Komunią świętą będą w sobotę 20 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
  9. W przyszłą, II niedzielę Adwentu do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary dla katolików na Wschodzie. Okażmy serce ludziom potrzebującym naszej pomocy.
  10. Składam bardzo serdeczne podziękowanie Wszystkim, którzy pomagali przy kościele i parafii w minionym tygodniu.