Kancelaria Parafialna czynna:

Poniedziałek godz. 17.00 – 17.45
Środa godz. 17.00 – 17.30
Sobota godz. 18.30 – 19.15

W okresie wakacji, ferii, kolędy kancelaria czynna bezpośrednio  po odprawianych Mszach Świętych.

Sakrament Chrztu Świętego

Dokumenty potrzebne do Sakrament Chrztu Świętego dziecka

1. Akt Urodzenia dziecka – oryginał
  2. Akt Ślubu Kościelnego Rodziców dziecka
  3. Świadectwa Moralności Rodziców Chrzestnych – wydawane w Parafii ich zamieszkania
  4. Potwierdzenie uczestnictwa Rodziców i Chrzestnych w Konferencji przed Chrztem.
  5. Jeśli Rodzice nie mieszkają na terenie naszej Parafii wymagana jest pisemna zgoda na Chrzest dziecka z Parafii miejsca zamieszkania
  6. Wypełniony formularz karty zgłoszenia dziecka do Chrztu Świętego

Do obrzędu chrztu wymagana jest świeca i biała szata. Dobrym zwyczajem jest, aby o świecę zadbał ojciec chrzestny, a o białą szatkę matka chrzestna. Dobrym zwyczajem jest też, aby rodzice chrzestni zamówili Mszę św. w intencji dziecka w rok po chrzcie, tzw. Msza św. roczna.

Sakrament Małżeństwa

Dokumenty potrzebne do zawarcia Sakramentu Małżeństwa (składane w kancelarii parafialnej)

1. Aktualne Świadectwa Chrztu (ważne 3 miesiące, licząc do daty ślubu), które wybieramy z parafii, w której był chrzest. Gdyby na świadectwie nie było adnotacji o bierzmowaniu, to dodatkowo wybieramy zaświadczenie o bierzmowaniu z parafii, w której odbyło się bierzmowanie.
  2. Dowody Osobiste
  3. Wniosek konkordatowy z USC (ważny tylko 3 miesiące, licząc do daty ślubu!) lub Akt Ślubu Cywilnego.

Należy sprawdzić całkowitą zgodność danych osobowych na dokumentach z poz. 1, 2 i 3 (imiona i nazwisko, data i miejsce urodzenia, imiona i nazwiska rodziców). W przypadku jakiejkolwiek niezgodności, należy prawnie skorygować dane w Urzędzie Państwowym lub Kościelnym (tam, gdzie występuje błąd).

• Świadectwa ukończenia Katechez Przedślubnych (jeśli nauki przedślubne jeszcze trwają, to należy okazać zaświadczenie o uczestnictwie w naukach)
  • Świadectwa nauki religii z ostatniej klasy (świadectwa szkolne z oceną z religii lub oddzielne świadectwa z religii)
  • Zgoda na zawarcie małżeństwa w Parafii Św. Teresy od Dz. Jezus z parafii jednego z narzeczonych (tylko w przypadku, gdy oboje narzeczeni mieszkają poza parafią zawierania małżeństwa!)

Możliwe jest zawarcie małżeństwa z tzw. „licencją”, tj. dokumentem zezwalającym na błogosławienie małżeństwa w naszym kościele, wystawionym na podstawie protokołu przedślubnego, który może być sporządzony w parafii zamieszkania narzeczonej lub narzeczonego

Oboje narzeczeni powinni zgłosić się z ww. dokumentami do kancelarii parafialnej nie później niż 3 miesiące przed terminem ślubu w celu sporządzenia protokołu przedślubnego!!! (Rezerwacji terminu ślubu należy dokonać odpowiednio wcześniej).

II część protokołu sporządzana jest nie później niż 1 tydzień przed ślubem.

W dniu ślubu narzeczeni wraz z dwoma pełnoletnimi świadkami powinni zgłosić się w zakrystii kościoła, w którym zawierany będzie sakrament małżeństwa ok. 15 min. przed rozpoczęciem uroczystości (wszyscy z dowodami osobistymi, a narzeczeni dodatkowo z obrączkami i kartkami od spowiedzi).

Pogrzeb Katolicki

Zgłoszenia pogrzebu należy dokonać w kancelarii parafii ostatniego zamieszkania osoby zmarłej. Zgłoszenie pogrzebu o każdej porze dnia.

Dokumenty potrzebne do Pogrzebu Katolickiego

1. Akt Zgonu z USC
  2. Zaświadczenie o przyjęciu Sakramentu Chorych (Spowiedzi, Komunii Św.) wydane przez duszpasterza lub kapelana szpitala
  3. W przypadku zmarłych, którzy mieszkali poza naszą parafią, konieczna jest pisemna zgoda na pogrzeb z parafii ostatniego miejsca zamieszkania osoby zmarłej

Należy do dobrego zwyczaju pamięci o zmarłym,  zamawianie Mszy św. w miesiąc po pogrzebie.

Intencje Mszalne

Intencje Mszalne przyjmujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub po każdej Mszy św. (ewentualnie telefonicznie).