Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023 r.

 

  1. Przeżywamy dzisiaj III Niedzielę Zwykłą. Jest to Niedziela Słowa Bożego. Papież zachęca nas do codziennego czytania i kontemplowania Pisma Świętego.
  2. W związku z Niedzielą Słowa Bożego, wierni, którzy bez przerwy minimum pół godziny w ciągu dnia oddadzą się lekturze Pisma Świętego, mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  3. W Święto Matki Bożej Gromnicznej 2 lutego  obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W związku z tym w przyszłą niedzielę po Mszach Świętych, przy wyjściu z kościoła odbędzie się zbiórka ofiar na zakony klauzurowe, gdzie siostry przez modlitwę, pracę i post wspierają także nasze intencje.
  4. Msze święte w tygodniu  będą odprawiane o godz. 18.00, a w poniedziałek, czwartek, piątek i sobotę także o godz. 9.00 – Msze Święte gregoriańskie za śp. ks. prałata Zdzisława.
  5. W środę przed Mszą Świętą o godz. 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. Dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu. Zakończyliśmy w naszej parafii kolędę. Dlatego bardzo dziękuję za serdeczne przyjęcie w Waszych domach, jak również za ofiary składane przy okazji kolędy. Ofiary przeznaczone są na potrzeby diecezjalne, parafialne oraz dla księdza chodzącego z kolędą.