Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia (Opera, Firefox, Chrome, IE).

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023 r.

 

 1. Dzisiaj  Niedziela Najświętszej Trójcy. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Dziś przy wyjściu z kościoła zbierane są ofiary na Sanktuarium Opatrzności Bożej w Warszawie – Votum Narodu Polskiego.
 2. Msze Święte w tygodniu  będą odprawiane o godz. 18.00, a bezpośrednio po Mszy Świętej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Caritas, oraz tych wszystkich chętnych, którzy chcieliby uczestniczyć w grupie presynodalnej w naszej parafii.
 4. Okazja do spowiedzi świętej przed Bożym Ciałem oraz dla dzieci, które przeżywać będą rocznicę I Komunii Świętej będzie we wtorek i środę od godz. 18.30, a także   przed wieczorną Mszą Świętą.
 5. W najbliższy czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
  W tym dniu, o godz. 9.00 suma z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy:  
  1/ przy ul. Palisadowej,
  2/ przy ul. Lipskiej 7a
  3/ przy ul. Witkowskiej 22,
  4/ przy ul. Osobowickiej 136.

   
  O godz. 12.00 Msza Święta dla tych, którzy nie  mogli uczestniczyć we Mszy świętej przed procesją.
  W Boże Ciało nie będzie Mszy Świętej w kaplicy w Rędzinie i na Św. Wzgórzu.
 6. Dziewczynki, które chcą sypać kwiatki na procesji Bożego Ciała proszone są o przyjście na próbę we wtorek o godz. 17.00. Każda dziewczynka przynosi ze sobą mały koszyczek wypełniony płatkami. Bardzo proszę, kto może o przyniesienie dla dzieci płatków.
 7. Zwracam się z gorącą prośbą, aby do wystroju ołtarzy włączyli się wszyscy sąsiedzi. Polską tradycją jest dekorowanie naszych domostw w tym dniu emblematami religijnymi, obrazami, flagami itp. Bardzo proszę, abyśmy zadbali o porządek w całej Parafii i dekoracje, szczególnie na trasie procesji.
 8. W przyszłą niedzielę przypada 1 rocznica beatyfikacji sióstr elżbietanek zamęczonych przez rosyjskich żołnierzy w czasie II wojny. Z tej okazji Ks. Arcybiskup zaprasza do katedry wrocławskiej na Mszę Świętą dziękczynną o godz. 13.00.
 9. Dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu.