IV NIEDZIELA ADWENTU – 18.12.2022 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu. W naszej parafii jest to dzień skupienia przed świętami Bożego Narodzenia. Witamy w naszej Wspólnocie ks. Piotra i ks. Marka, którzy służą  nam dziś z posługą sakramentalną w konfesjonale.
  2. Dzisiaj o godz. 15.00 w naszej auli odbędzie się WIGILIA PARAFIALNA, na którą bardzo serdecznie zapraszamy!
  3. Msze Święte w dni powszednie do piątku o godz. 17.00.
  4. Chorych z sakramentami świętymi odwiedzę w środę w godzinach przedpołudniowych. Bardzo proszę o zgłaszanie chorych, do których miałbym pójść.
  5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem Mszy Świętej nie będzie.  Wieczorem  w tym dniu spożywamy w naszych domach Wieczerzę Wigilijną. Starajmy się nie podawać i nie spożywać podczas  wieczerzy alkoholu. Rozpoczynamy kolędą „Wśród nocnej ciszy”, następnie odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, odczytujemy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia, po czym spożywamy kolację. Po kolacji śpiewamy kolędy oczekując na Pasterkę.
    Pasterka w Rędzinie o godz. 20.00
    Pasterka w kościele parafialnym o godz. 24.00
  6. W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte odprawiane będą o godz.  9.00,  12.00  i 18.00, /w Rędzinie o godz. 10.30/.
  7. W drugi dzień Świąt – w poniedziałek Msze święte o godz. 9.00, 12.00 i 18.00, a w Rędzinie o godz. 10.30. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Papieski Fakultet Teologiczny i Metropolitalne Wyższe Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  8. Po dwuletniej przerwie związanej z epidemią wracamy do kolędy. Po świętach kolęda w formie tradycyjnej będzie w następującym porządku:
    - 27.12. wtorek     od godz. 14.00 –     Rędzin
    - 28.12. środa       od godz. 16.00 – ul. Opłotkowa, Żywopłotowa i Palisadowa
    - 29.12. czwartek od godz. 16.00 – ul. Krotoszyńska
    - 30.12. piątek      od godz. 16.00 – ul. Jarocińska i Ćwiczebna
  9. Bardzo dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu.