IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018 r.

1. Przeżywamy dziś IV Niedzielę Adwentu.
  2. Opłatki wigilijne poświęcamy i odbieramy w niedziele adwentu w kościele po każdej Mszy Świętej. Opłatki nie będą roznoszone do domów!
  3. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Przed południem Msza Święta będzie odprawiona o godz. 9.00 tradycyjnie za zmarłych w mijającym roku naszych Parafian. Wieczorem  w tym dniu spożywamy w naszych domach Wieczerzę Wigilijną. Starajmy się nie podawać i nie spożywać podczas  wieczerzy alkoholu. Rozpoczynamy kolędą „Wśród nocnej ciszy”, następnie odmawiamy modlitwę „Ojcze nasz”, odczytujemy fragment Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa, łamiemy się opłatkiem składając sobie życzenia, po czym spożywamy kolację. Po kolacji śpiewamy kolędy oczekując na Pasterkę.
    Pasterka w naszym kościele o godz. 24.00, w Rędzinie o godz. 21.00
  4. We wtorek czyli  pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia Msze Święte odprawiane będą o godz. 9.00, 12.00 i 18.00, /w Rędzinie o godz. 10.30/.
  5. W drugi dzień Świąt,  w święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika - Msze św. o godz. 9.00, 12.00 i 18.00 /w Rędzinie o godz. 10.30/. Taca w tym dniu przeznaczona jest w całości na Papieski Fakultet Teologiczny i MWSD we Wrocławiu.
  6. W dni powszednie po świętach Msze Święte ze względu na kolędę, której plan znajduje się w sekcji Aktualności, będą odprawiane o godz. 9.00.
  7. Parafialny Zespół Caritas organizuje w naszej auli zabawę Sylwestrową. Chętni mogą się zgłaszać się w zakrystii lub u Pań z PZC.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc przy kościele  w minionym tygodniu. Szczególnie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania Wigilii Parafialnej! Dziękuję Radzie Parafialnej i Parafialnemu Zespołowi Caritas, wszystkim Paniom wspomagającym to dzieło swoją pracą.
    Składam serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy pomagali przy dekoracji świątecznej naszego kościoła, oraz Panom, którzy postarali się o szopkę na naszym placu kościelnym.