XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIV Niedzielę Zwykłą. Jest to Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiejsza taca przeznaczona jest, zgodnie z zarządzeniem Księdza Arcybiskupa, na utrzymanie i rozwój naszego diecezjalnego Katolickiego Radia Rodzina.
  2. Dzisiaj gościmy w naszej Parafii O. Mariana Szatkowskiego – misjonarza pracującego w Afryce. Po Mszach Świętych do puszek przed kościołem będzie można złożyć ofiary na potrzeby misyjne.
  3. W najbliższym tygodniu Msze Święte odprawiane będą o godz. 18.00.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą odprawiamy przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
  5. We wtorek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Stanisława Kostki – Patrona dzieci i młodzieży, a w piątek Św. Mateusza - Apostoła i Ewangelisty.
  6. Odpust ku czci Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - Patronki naszej Parafii będzie 1 października w poniedziałek o godz. 18.00, na który już dziś bardzo serdecznie zapraszam! Sumę odpustową odprawi, oraz udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży J.E. Ks. Bp Jacek Kiciński.
  7. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa.
  8. Spotkanie rodziców klasy III mającej w tym roku szkolnym przystąpić do I Komunii Świętej w środę  19 września o godz. 18.45.
  9. Wspólnota Zacheusz zaprasza na rekolekcje dla małżeństw w dniach od 28 do 30 września w Bardzie Śląskim. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.
  10. Zwracam się z prośbą do naszych Parafian o składanie, w kopercie na tacę lub przelewem na konto parafii, dobrowolnych ofiar na wymianę pieca węglowego na gazowy do ogrzewania auli i salek. Do chwili obecnej zebraliśmy 11 200 zł. Za złożone ofiary składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  11. Składam podziękowanie za pomoc przy parafii w minionym tygodniu.