VII NIEDZIELA WIELKANOCNA – 13.05.2018 r.

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE

1. Dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
    W naszej Parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Świętej. Popołudniowe nabożeństwo majowe będzie z udziałem dzieci w kaplicy na Świętym Wzgórzu o godz. 16.30.
    W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Dzisiaj, 13 maja, zapraszamy na godz. 17.00, na Święte Wzgórze, gdzie zostanie odprawiona Msza Święta i pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie.
  3. Jutro obchodzimy święto św. Macieja Apostoła, a w środę św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski.
  4. W Białym Tygodniu dzieci razem z rodzicami uczestniczą we Mszy Świętej i nabożeństwie majowym o godz. 18.00.
  5. W poniedziałek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania. Natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka formacyjna kandydatów do Bierzmowania na górę Ślężę.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej pomocy połączona z nabożeństwem majowym.
  7. W piątek, 18 maja o godz. 19.00 zapraszamy na Święte Wzgórze na spotkanie z Ks. Pawłem Słowikiem SCJ - misjonarzem. Będziemy rozmawiać o misjach, o Afryce i Europie, o powołaniu i przygodach. Zakończymy wspólnym Apelem o godz. 21.00.
  8. Dziękuję Rodzicom dzieci za przygotowanie  kościoła na dzisiejszą uroczystość I Komunii Świętej. Dziękuję za „Dar Ołtarza” – obraz Św. Józefa. Bardzo dziękuję Pani Katechetce Agnieszce Halickiej za przygotowanie dzieci, Dyrekcji Szkoły oraz Paniom Wychowawczyniom za wspieranie i wszelką pomoc wychowawczą. Panu Organiście, Służbie Liturgicznej, dekorującym i sprzątającym, oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości.