VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.02.2018 r.

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Zwykłą. Jest to XXVI Światowy Dzień Chorego, ustanowiony przez papieża Św. Jana Pawła II w święto Matki Bożej z Lourdes.
  2. W tym tygodniu Msze Święte będą odprawiane o godz. 18.00.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Popielcem w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30.
  4. Okazja do spowiedzi świętej w poniedziałek i wtorek od godz. 17.30.
  5. W najbliższą środę przypada POPIELEC. Przez symboliczny gest posypania naszych głów popiołem w czasie liturgii tego dnia wkroczymy w okres Wielkiego Postu. W tym dniu gromadzimy się na Mszy św. o godz. 18.00. W środę Popielcową obowiązuje nas post, czyli powstrzymanie się od spożywania mięsa, oraz ograniczenie do jednego posiłku do syta i dwóch niepełnych. Post obejmuje wiernych w wieku od 18 do 60 lat. Powstrzymanie się od udziału w zabawach obowiązuje w czasie Wielkiego Postu.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieust. Pomocy przed Mszą Świętą.
  7. Rozpoczynają się  nabożeństwa wielkopostne. Już w tym tygodniu  w piątek pierwsza  Droga Krzyżowa. Serdeczne zaproszenie do udziału w tych nabożeństwach kierujemy nie tylko do dorosłych, ale przede wszystkim do dzieci i młodzieży.
    Droga Krzyżowa będzie odprawiana w naszym kościele w piątki o godz. 17.30,  a po niej Msza Święta wieczorna.
    Gorzkie Żale będą odprawiane w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.
  8. Caritas Archidiecezji Wrocławskiej prosi wszystkich emerytów i rencistów o przekazanie 1% podatku. Gotowe formularze, które trzeba wypełnić i złożyć w Urzędzie Skarbowym można wziąć w przedsionku kościoła.
  9. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu.