II NIEDZIELA ADWENTU – 08.12.2019 r.

1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu - przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 zostaną poświęcone modlitewniki dla dzieci do I Komunii Świętej.
  2. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za naszych braci za wschodnią granicą. Po Mszy Świętej do puszek przed kościołem złożymy ofiarę na pomoc katolikom za wschodnią granicą. Okażmy im nasze serce.
  3. Msze święte w dni powszednie w okresie adwentu odprawiane są o godz. 17.00. Msze Święte Roratnie w poniedziałek, środę i piątek również o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami!
  4. Opłatki wigilijne poświęcamy i odbieramy we wszystkie niedziele adwentu w kościele,  po każdej Mszy Świętej. Opłatki nie będą roznoszone do domów!
  5. W przedsionku kościoła można nabyć  świece wigilijne „Caritas”- małe po 6 zł, duże po 14 zł. Dochód przeznaczony jest na organizację letnich wakacji dla dzieci i na pomoc dla osób starszych.
  6. W przyszłą niedzielę 15 grudnia o godz. 15.00 w Auli JP II, Parafialny Zespół Caritas i Rada Parafialna organizują Wigilię, na którą zapraszamy Wszystkich chętnych do wspólnego stołu!
    Panie bardzo prosimy o przynoszenie ciast i wypieków w piątek i sobotę. Wszystkim zaangażowanym w tę sprawę składam serdeczne „Bóg zapłać”!
  7. W przyszłą niedzielę - 15 grudnia w naszej parafii będzie Adwentowy Dzień Skupienia i okazja do spowiedzi świętej. Przed południem możliwość spowiedzi świętej od godz. 8.30, następnie podczas Mszy Świętych, a popołudniu od godz. 17.30 do  18.30. Postarajmy się tak zorganizować czas, aby  skorzystać z sakramentu pokuty i w ten sposób dobrze  przygotować się do przeżywania świąt Bożego Narodzenia.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję Wszystkim, którzy pomagali przy  kościele i parafii w minionym tygodniu. Dziękuję Państwu Irenie i Bogdanowi Baszakom oraz Parafialnemu Zespołowi Caritas za umożliwienie spotkania Św. Mikołaja z dziećmi naszej Parafii. Św. Mikołaj rozdał dzieciom 220 paczek.