II NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2019 r.

1. Przeżywamy dzisiaj II Niedzielę Wielkanocną, a zarazem Święto Bożego Miłosierdzia.  W przyszłą niedzielę, jako pierwszą miesiąca po każdej Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Od 1 maja rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych. O godz. 18.00 będzie odprawiana Msza Święta, a po niej nabożeństwo majowe.
  3. W piątek 3 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Porządek Mszy Świętych niedzielny.
  4. Od piątku 3 maja rozpoczynamy sezon odprawiania Mszy Świętej w niedziele na Świętym Wzgórzu, który potrwa do 13 października. W związku z tym ulega zmianie porządek niedzielny na ten czas: zamiast Mszy Świętej o godzinie 18.00 w kościele parafialnym, będzie Msza Święta o godz. 17.00 w kaplicy na Świętym Wzgórzu. W miesiącu maju nabożeństwo majowe w niedziele będzie bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 17.00 w kaplicy. Natomiast nabożeństwo Fatimskie na Świętym Wzgórzu będzie każdego 13 dnia miesiąca o godz. 18.00.
  5. Obowiązkowa próba przed uroczystością I Komunii Świętej w poniedziałek o godz. 18.30. W tym samym czasie spotkanie z rodzicami.
  6. Dzisiaj oddajemy skarbonki na Jałmużnę Postną, rozprowadzane na początku Wielkiego Postu. Ofiary te przeznaczone są na leczenie dzieci i osób starszych.
  7. W dniu dzisiejszym obchodzimy Święto Caritas. Z tej racji pragnę serdecznie podziękować Paniom z naszego Parafialnego Zespołu Caritas za zaangażowanie na rzecz potrzebujących w naszej Parafii i życzę wytrwałości w bezinteresownym czynieniu dobra.
  8. W Pierwszy Czwartek miesiąca zapraszam na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 20.00 do 21.00.
  9. Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza w każdy I Piątek o godz. 15.00 na Święte Wzgórze na Godzinę Miłosierdzia.
  10. Dziękuję za wszelką pomoc przy kościele i Parafii w minionym tygodniu.