I NIEDZIELA ADWENTU – 02.12.2018 r.

1. Dzisiaj I Niedziela Adwentu. Adwent jest to czas świętego i radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Dzisiaj jest też I niedziela miesiąca, dlatego po każdej Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W tym tygodniu i we wszystkie dni powszednie Adwentu Msze święte będą odprawiane o godz. 17.00.
    Roraty w naszym kościele w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie dzieci z lampionami.
  3. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msza Święta o godz. 17.00. W tym dniu poświęcimy książeczki do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej. Po Mszy Świętej spotkanie rodziców. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy chętnych na jednoczenie się w modlitwie w Godzinie Łaski. Kościół będzie otwarty od godz. 12.00 do 13.00.
  4. W najbliższy czwartek 6 grudnia po Mszy Świętej o godz. 17.00 do dzieci z naszej Parafii przyjdzie święty Mikołaj!
  5. W przedsionku kościoła można nabyć już dziś  świece wigilijne „Caritas”- małe po 6 zł, duże po 14 zł. Dochód z nich przeznaczony jest na pomoc dzieciom i osobom starszym.
  6. W naszej parafii opłatki wigilijne nie są roznoszone do domów.
    Dzisiaj i we wszystkie niedziele adwentu po każdej Mszy Św. poświęcimy opłatki i będzie można je otrzymać w kościele.
  7. Okazja do Spowiedzi  świętej przedświątecznej będzie w naszym kościele w niedzielę 16 grudnia podczas wszystkich Mszy Świętych. Odwiedziny chorych ze spowiedzią świętą i Komunią świętą będą w sobotę 22 grudnia w godzinach przedpołudniowych.
  8. W przyszłą, II niedzielę Adwentu do puszek przed kościołem będą zbierane ofiary na pomoc dla katolików na Wschodzie. Okażmy serce ludziom potrzebującym naszej pomocy.
  9. Składam bardzo serdeczne podziękowanie za wszelką pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu.