NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 09.06.2019 r.

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msza święta w tym dniu o godz. 18.00.
  3. Msze Święte w tym tygodniu o godz. 18.00, tylko w piątek o godz. 9.00, a bezpośrednio po nich nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączona z nabożeństwem czerwcowym.
  5. W czwartek 13 czerwca o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na Święte Wzgórze. W tym dniu przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się szczególnie w tym dniu za wszystkich kapłanów.
  6. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca przeżywać będziemy na Świętym Wzgórzu „XVIII Spotkanie z Poezją i Piosenką Religijną”. Uroczystość rozpocznie Msza Święta o godz. 12.00, którą odprawi Ks. Dr Patryk Gołubców. Po Mszy Świętej wystąpią zaproszone zespoły i schole, oraz Zespół Ludowy „Brzykowianie”. Wszystkich serdecznie zapraszamy!
  7. Parafialny Zespół Caritas zwraca się z uprzejmą prośbą do naszych Pań o upieczenie ciast, które można przynosić w sobotę 15 czerwca do auli lub bezpośrednio na Święte Wzgórze.
  8. W sobotę 15 czerwca o godz. 11.00 w Katedrze Wrocławskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta w 6 rocznicę Ingresu naszego Metropolity Ks. Abpa Józefa Kupnego. Podczas tej uroczystości Ksiądz Arcybiskup mianuje nowych lektorów, a wśród nich naszego ministranta Dawida Puzanowskiego.
  9. Dziękuję za pomoc przy kościele i parafii w minionym tygodniu.